PRESENCE IN HORMUZ
11 Mayıs 2021

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü 16 Mayıs 2021 tarihinde bu senenin dikkat çekici bir projesi olan Majara’yı konuşmak üzere ZAV Architects’i konuk ediyor.

“Presence in Hormuz” adını verdikleri bir seri kentsel kalkınma projesinin bir ayağı olan proje, Majara (macera) adını alır. Hürmüz adası, Ortadoğu’nun petrol ticaretinin yoğun olduğu, stratejik öneme sahip bir bölge olmasına rağmen ekonomik olarak zorluklar yaşamaktadır. Bu nedenle bu proje bir mimari tasarım olmanın yanı sıra, devletin içinde bulunduğu politik açmazların, bir mimarlık ürünü eliyle toplumsal yaşam ve yerel yönetimler için nasıl alternatif bir çözüm haline geldiğinin de göstergesi haline geliyor.

 

ZAV architects, 2020 Taipei Tasarım ödüllerinde altın madalya almış, 2021’de de Arcdaily, yılın binası seçilmiş olan, Majara projesi ile mimarlığın bir topluluğun gelişmesine olan katkısının sınırlarını tartışmaya açıyor.

 

Büşra Dilaveroğlu ve Burcu Nimet Dumlu tarafından yönetilecek olan etkinliğe kayıt için, aşağıdaki linke mail adresinizi bırakabilirsiniz.

 

https://forms.gle/WYtPe52GwgQ7PxnN6

 

Etkinlik dili İngilizce’dir.